MUAYENE HİZMETLERİ
CTR Uygunluk Değerlendirme Ltd. Şti. olarak mevcut faaliyet alanlarımıza ilave olarak çocuk oyun alanları ile dış mekanda kurulu egzersiz donanımlarının muayenesine yönelik akreditasyon çalışmalarımızı TS EN ISO / IEC 17020 standardı doğrultusunda sürdürmekteyiz.

Kullanıcılarının henüz kendilerini koruma refleksi tam gelişmemiş olan çocuklar olması nedeniyle; çocuk oyun alanlarının güvenliği ve bu alanlarda kullanılan ekipmanların sağlık ve güvenlik gereklerine uygunluğu büyük önem taşımaktadır.

Çocuk oyun alanlarında kullanılan oyun alanı ekipmanlarının imalatından kurulumuna kadar tüm aşamalarda titizlikle denetlenmesi ve uluslararası standartlara uygunluğunun sağlanması gereklidir.

Genel Ürün Güvenliği Yönetmeliği kapsamında değerlendirilen oyun alanı elemanlarının gerek kurulum aşamasında gerekse kullanım sürecinde muayenesi olası kazaların önlenmesinde oldukça etkilidir.

Oyun alanlarında sıkça karşılaşılan
 
gibi sorunlar kaza riskini arttırmakta ve telafisi güç sonuçlarla karşılaşılmasına neden olabilmektedir.

Kuruluşumuz, yerel yönetimlerin yanı sıra ilgili tüm kurum ve kuruluşlarla işbirliği içerisinde çocuk oyun alanları ile egzersiz alanlarının muayenesine yönelik çalışmalarını uluslararası standartlar çerçevesinde sürdürmektedir.